szkolnyBIP

BIP dla placówek oświatowych

Kupując pakiet szkolnastrona.pl - BIP otrzymujesz GRATIS!

 

Istnieje możliwość zamówienia tylko pakietu BIP, na który składają się:

  • strona BIP z systemem zarządzania treścią do samodzielnej aktualizacji w szablonie szkolnybip.pl
  • roczna licencja na użytkowanie
  • serwer o powierzchni dyskowej 1 GB

Kwota abonamentu rocznego wynosi wówczas 246 PLN brutto (w tym 23%VAT) + jednorazowa opłata aktywacyjna 59 PLN brutto (w tym 23%VAT).

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Na życzenie udostępniamy demo strony BIP.

 

  • w sprawach związanych z ofertą i zamówieniem:

 

telefon: 34 377 06 74

 Dlaczego szkoła musi mieć BIP?

2011-11-30

Potrzebny, konieczny, wymagany, obowiązkowy? Jakie instytucje są zobowiązane publikować informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej? Jakie cechy są charakterystyczne dla tego rodzaju publikacji internetowej? Jakie dokumenty regulują tę kwestię i jakie konsekwencje grożą za nieposiadanie Biuletynu?

Z pewnością dostawali już Państwo niejednokrotnie informacje o konieczności posiadania przez podmioty budżetowe, w tym także szkoły i przedszkola, Biuletynu Informacji Publicznej, który nakłada ustawa z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) wraz z rozporządzeniem MSWiA w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 67, poz. 619) i dotkliwych konsekwencjach niewywiązania się z tego obowiązku. I nie można się z tym nie zgodzić. Szkoły i przedszkola publiczne są bez wątpienia jednostkami organizacyjnymi samorządu terytorialnego i tym samym zobowiązane są do publikowania w Internecie swoich stron BIP. Mówi o tym art. 4 pkt. 4 Ustawy, że „zobowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności (…) podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz podmioty reprezentujące inne państwowe jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego”.

Czytaj więcej o: Dlaczego szkoła musi mieć BIP?

Informacje o artykule

Tytuł dokumentu:BIP dla placówek oświatowych
Data utworzenia:2009-04-08
Załączniki: Brak załączników
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Dokument wyświetlono:88906
Rejestr zmian: